WOŚP Tarnobrzeg, WOŚP Sandomierz – program imprez

Zapraszamy do zapoznania się z programem imprez 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnobrzegu i Sandomierzu. Sztaby WOŚP Tarnobrzeg i WOŚP Sandomierz po raz kolejny przygotowały mnóstwo atrakcji na ten wyjątkowy dzień.

WOŚP Tarnobrzeg – program imprez:

Główne wydarzenia finałowe tradycyjnie już odbędą się na Placu Bartosza Głowackiego.

13:00    Rozpoczynamy naszą nową tradycją – lokalną edycją ogólnopolskiego biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. W Tarnobrzegu pobiegniemy po raz trzeci. Na start biegu zapraszamy biegaczy jak i entuzjastów Nordic Walking. Dziś ruszyły zapisy on-line, link do formularza zgłoszeniowego znajdziecie TUTAJ .

Uczestników do biegu przygotuje rozgrzewka przygotowana przez instruktorów klubu Fitneska. Dla chętnych zawodników, na mecie biegu przeprowadzone zostanie badanie poziomu cukru we krwi.

14:30    Po emocjach sportowych, rozgrzani i rozruszani, będziemy mogli wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy.

Czas na część artystyczną 25. Finału WOŚP w Tarnobrzegu.

Koncerty rozpoczniemy o godzinie 15:30.

15:30 – koncert Julii Roman

16:30 – koncert zespołu Eerie

17:30   Licytacje sceniczne

18:30    Rozgrzejemy się pokazem tańca z ogniem w wykonaniu Grupy Artystycznej Leśne Licho

19:00    KONCERT GWIAZDY! ZESPÓŁ RED LIPS – publikę rozgrzeje i rozbawi, największymi swoimi przebojami zespół Red Lips.

20:00    Światełko do Nieba!

25final_plakat

Gwiazda Finału – Red Lips

„Na szerokie wody muzycznego świata wypłynęli w 2013 roku, szturmem podbijając większość polskich stacji radiowych piosenką „To co nam było”. (…) RED LIPS zagrali na koncertach Eska Music Awards, Sopot Top of The Top Festival, Festiwal Top Trendy , na KFPP w Opolu”

III Tarnobrzeski Bieg „Policz się z cukrzycą”

Udało się po raz 3 zorganizować bieg, który rozpocznie nasze tarnobrzeskie granie. Start i meta III Tarnobrzeskiego Biegu będzie na Placu Bartosza Głowackiego. Dla uczestników przygotowana została około 3 km trasa biegu.

Dla uczestników w Oberży „Bociankówka” darmowa kawa i herbata po biegu

Aukcje online i licytacje

Tradycyjnie na naszej stronie www.wosp.tarnobrzeg.pl jest odnośnik do aukcji allegro – niestety jeszcze nic nie mamy.

Na aukcjach scenicznych będzie można dostać między innymi gadżety, w tym koszulki i kubki Fundacji WOŚP, tradycyjne Złote Serduszko od p. Waldemara Wichra, czy też koszulka meczowa z autografami zawodników Siarki Tarnobrzeg. Dla zwolenników aktywnego wypoczynku znajdzie się także wycieczka motocyklowa po Górach Świętokrzyskich czy weekendowy odpoczynek w Sosnowej Oazie.

Podczas licytacji można będzie płacić kartą przez specjalny terminal

Bezpieczeństwo

Po ubiegłorocznym wypadku – kradzieży puszki jednej z wolontariuszek, w tym roku, priorytetem dla nas będzie bezpieczeństwo naszych wolontariuszy. Co nie znaczy, że do tej pory nie było. Podobnie jak w latach ubiegłych pomagać nam będą tarnobrzescy strzelcy, w okolicach gdzie będą nasi wolontariusze, będą jeździć osoby ze sztabu. Wolontariusze będą stać co najmniej po 2 osoby, nieletni wolontariusze kwestować będą z pełnoletnim opiekunem. Spotkanie z wolontariuszami odnośnie bezpieczeństwa poprowadzi KMP Tarnobrzeg. Liczymy, że w tym roku obejdzie się bez najmniejszych incydentów.

Inne: Lidl, Sztaby ościenne

LIDL puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można zauważyć już od poniedziałku w sklepach sieci LIDL, która jest partnerem fundacji, w tych sklepach puszki są stacjonarne – przypisane do danego miejsca, a nie osoby.
Dochód z tych puszek, nie jest liczony do sumy zebranej przez nasz Sztab.

W powiecie tarnobrzeskim zarejestrowanych jest 3 sztaby. Nasz, w Nowej Dębie oraz Skopaniu. Tam także spotkać będzie można wolontariuszy – ich identyfikatory różnią się od naszych tylko i wyłącznie numerem sztabu, który jest tam zapisany.

Seniorzy – po raz kolejny zagrają z nami podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnobrzegu. Ci uśmiechnięci i pełni energii seniorzy także będą kwestować.

WOŚP Sandomierz – program imprez:

wosp-sandomierz

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *