Dzień otwarty w Zamku w Baranowie Sandomierskim [W OKOLICY]

Zamek w Baranowie Sandomierskim

Zamek w Baranowie Sandomierskim po raz kolejny zaprasza na dzień otwarty, w czasie którego z wielu jego atrakcji będzie można skorzystać bezpłatnie.

Dzień otwarty odbywać się będzie 17 grudnia w godzinach od 14.00 do 17.00. W tym czasie wszyscy goście będą mogli skorzystać z bezpłatnego wejścia na teren parku, zwiedzania zamku oraz atrakcyjnych rabatów w Restauracji Magnackiej.

Więcej szczegółów podamy niebawem. Na razie możemy jedynie zdradzić, że pracownicy zamku na dzień otwarty szykują dodatkową niecodzienną atrakcję.

Zamkowa majowka

Dzień otwarty w Zamku w Baranowie Sandomierskim już 17 grudnia

Mały Wawel

Zamek w Baranowie Sandomierskim jest jednym z najlepiej zachowanych w Europie obiektów architektury renesansowej. Został wybudowany pod koniec XVI wieku w miejscu średniowiecznego, obronnego dworu rycerskiego. Jest to budowla trzykondygnacyjna, wzniesiona na planie prostokąta. Posiada cztery okrągłe baszty, prostokątną wieżę pośrodku ściany frontowej oraz wewnętrzny dziedziniec otoczony dwukondygnacyjnymi krużgankami. Wnętrza zamku dekorowane są przez Jana Chrzciciela Falconiego oraz Tylmana z Gameren.

Zobacz także:

Pamiątki dla moli książkowych z Zamku w Baranowie [W OKOLICY]

Fnalistki wyborów Miss Jeziora Tarnobrzeskiego w Zamku w Baranowie [ZDJĘCIA]

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *