Filmowcy wracają do Sandomierza. „Ojciec Mateusz” znów na ulicach [W OKOLICY]

Ojciec Mateusz Sandomierz

Ekipa filmowa kręcąca serial „Ojciec Mateusz” wraca na sandomierskie ulice. W połowie grudnia w królewskim mieście będę kręcone zdjęcia plenerowe do kolejnej części jego przygód.

„Ojca Mateusza” czyli księdza Mateusza Żmigrodzkiego będzie można spotkać głównie na Rynku Starego Miasta i w jego okolicach. Zdjęcia będą kręcone od od 12 do 16 grudnia.

ojeciec-mateusz2 ojciec-mateusz

„Ojciec Mateusz” to polski serial telewizyjny realizowany na zamówienie TVP1 w oparciu o kultowy włoski format „Don Matteo”. Publiczna telewizja RAI UNO emituje go od ponad ośmiu lat. Opowieść o księdzu-detektywie we Włoszech wciąż gromadzi przed telewizorami miliony widzów.

W Polsce akcja serialu rozgrywa się Sandomierzu i innych atrakcyjnych miejscach regionu świętokrzyskiego, a sceny we wnętrzach w Warszawie i okolicach. Każdy z odcinków opowiada odrębną historię. Twórcami polskiej wersji są Maciej Dejczer i Andrzej Kostenko (reżyseria) i Jarosław Żamojda (zdjęcia). W tytułowej roli występuje Artur Żmijewski, a towarzyszy mu plejada znakomitych aktorów: Kinga Preis, Piotr Polk, Bogdan Łazuka, Radek Pazura, Rafał Sławomir Orzechowski i inni.

Źródło: ojciecmateusz.tvp.pl/www.facebook.com/ojciecmateusztvp/

Fot. www.facebook.com/ojciecmateusztvp

ojeciec-mateusz3

1 Comment

  1. Fazzi

    Czyli jak zawsze bez zmian.

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *