Pectus zagra w Sandomierzu!

6 listopada w Sandomierzu odbędzie się koncert zespołu PECTUS – znany z takich przebojów, jak „To, co chciałbym Ci dać”, „Jeden moment”, „Życie na Dystans”, czy „Barcelona”.

Start: godz. 18.00 w Domu Katolickim (ul. Mariacka 12). Będzie to wydarzenie artystyczne towarzyszące kolejnej odsłonie akcji „100 % Sandomierza za 50 %”. Bilety w cenie 25 zł (przed koncertem) oraz 30 zł ( w dniu koncertu) do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20, tel. 15 644 61 05) od 24 października.

PECTUS powstał wiosną 2005 roku w Rzeszowie, jak można się domyślać, słuchając ich piosenek, a także nawiązując do słów lidera zespołu Tomasza Szczepanika, „Jestem melodykiem, z mojego serca wypływa mnóstwo melodii”, po prostu z potrzeby i chęci dzielenia się muzyką. W 2006 roku zdobywają Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” Rzeszów.
W styczniu 2007 ukazuje się promocyjny mini-album, z pięcioma autorskimi utworami. W nagraniach materiału uczestniczą Wojtek Horny (O.N.A. Chylińska) i Zbyszek Jakubek (Walk Away, R.Rynkowski). W tym samym roku PECTUS jest już finalistą 44 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej „Debiuty” Opole 2007. Pierwszym wielkim przebojem zespołu, jest piosenka, „To, co chciałbym Ci dać”, która powstaje we współpracy z producentem Tomkiem Bonarowskim. W 2008 roku piosenka jest jedną z najczęściej granych i powtarzanych we wszystkich stacjach radiowych. W sierpniu PECTUS docenia sopocka publiczność, nagradzając grupę, SŁOWIKIEM PUBLICZNOŚCI Sopot Festiwal 2008. Jest to moment przełomowy, sukces nadaje ton, kariera zespołu nabiera tempa. Rozpoczyna się praca nad debiutanckim albumem, której finał, ma miejsce 27 lutego 2009r. Album zawiera 11 utworów, wszystkie kompozycje jak i teksty autorstwa Tomasza Szczepanika. Producentem płyty jest Jasiek Kidawa współpracujący wcześniej z takimi artystami jak Małgorzata Ostrowska, Wilki, czy grupa Feel. Płyta „PECTUS” powstawała stosunkowo długo, zespół szukał bowiem dźwięków i artystycznej tożsamości, mozolnie dopracowywano kompozycje i brzmienia. Dzięki tym zabiegom, słuchacze dostali to, co dla twórców było najważniejsze – gitarowy wyraz ciekawych melodii, połączony z charakterystycznym wokalem Tomka. Więcej: http://www.pectus.com.pl/pl/bio.html

pectus_plakat

NAGRODY MUZYCZNE:

– Opolskie Debiuty 2007 (PECTUS znalazł się w finałowej dziesiątce, wyłoniony z ponad 600 wykonawców)
– Słowik Publiczności na Sopot Festivalu 2008 za piosenkę „To co chciałbym Ci dać”, 2008 r.
– „Hit Generator” wygrana z piosenką „Jeden Moment” 2009 r.
– Super Jedynka za Debiut Roku na opolskim festiwalu w 2009 roku,
– Brązowa Premiera 2009 za piosenkę „Życie na dystans”
– Złota Płyta za debiutancki album „PECTUS”, 2009 r
– Super Jedynka w kategorii „Super Zespół” 2013 (Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu)
– Super Jedynka w kategorii „Super Występ” 2013 (Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu)

– ZŁOTA PŁYTA za album „Siła Braci” 2013

– ZŁOTA PŁYTA za album „Muzyka z Serca” Kalendarz Dżentelmeni 2014

NAJWIĘKSZE PRZEBOJE PECTUS:

– TO, CO CHCIAŁBYM CI DAĆ (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2009
– JEDEN MOMENT (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2009
– ŻYCIE NA DYSTANS (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2009
– OCEANY (muz. współkompozytor Tomasz Szczepanik sł. Tomasz Szczepanik) 2010
– BARCELONA (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2012/2013
– SZKOŁA MARZEŃ (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2013
– NOWY JORK, JAZZ I STYL (muz. Tomasz Szczepanik, Urszula Dudziak/ sł. Tomasz Szczepanik)

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *