
Tarnobrzeski magistrat rozstrzygnął już przetarg na budowę pumptracku. Według jego zapisów powinien on powstać w ciągu maksymalnie ośmiu tygodni od podpisania umowy. Możliwe więc, że będzie gotowy jeszcze w tym roku!
Pumptrack to asfaltowy tor do jazdy rowerem pełny garbów i odpowiednio wyprofilowanych zakrętów i małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, aby możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez dalszego pedałowania.
Ten tarnobrzeski będzie mieć kształt pętli, ale będzie reż mieć ona kilka odnóg. Korzystać z niego będą mogli nie tylko rowerzyści, ale także użytkownicy deskorolek, rolek czy hulajnóg. Tor będzie mieć długość 144 metrów i szerokość 170 centymetrów.
Pumptrack powstanie na terenie szkoły podstawowej numer 10 na osiedlu Serbinów – w pobliżu boiska i siłowni.
Tak to wygląda:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Qwu5yyaNMOU[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5klsJ7TSL2o[/youtube]
Fajnie, prawda?

coś się w mieście dzieje ale skateparku dalej nie mogą odnowić do końca
Bardziej by sie przydal nowy betonowy skatepark bo stary mimo remontu nie jest w najlepszej kondycji i nie pozwala sie rozwijac. A z takiego pumptrucku nie bedzie kozystac na pewno tyle ludzi co z nowego skateparku. O wiele lepszym pomyslem by bylo zbudowanie betonowej minirampy i jakiejs malej skateplazy