Pomóż rozwijać otoczenie jeziora! Głosuj na te projekty!

Wśród szesnastu ogólnomiejskich projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego aż pięć dotyczy Jeziora Tarnobrzeskiego. Mieszkańców miasta zachęcamy do wsparcia tych inicjatyw, a użytkowników naszego portalu z poza niego do agitacji na ich rzecz wśród znajomych tarnobrzeżan. 

Poniżej prezentujemy listę jeziorowych projektów i informację o terminach głosowania:

Nr

Nazwa projektu

Pomysłodawca

Opis projektu (na podstawie formularza zgłoszeniowego)

Przewidywany koszt projektu

1

Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo- rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Witold Zych

Projekt obejmuje – projekt robót geologicznych, plan ruchu zakładu wykonującego roboty geologiczne, wykonanie jednego otworu eksploatacyjnego – dokumentacji hydrogeologicznej

400 000 zł

2

Oświetlenie ciągu pieszo- rowerowego przy ul. Wisłostrada

Mariusz Myszkowski

Głównym założeniem projektu jest instalacja ok. 60 lamp ulicznych technologii LED na odcinku pieszo – rowerowym, zlokalizowanym przy ul. Wisłostrada, tj. od cmentarza w Miechocinie do głównego wyjazdu nad Jezioro Tarnobrzeskie.

399 000 zł

3

„NORMALNA SPRAWA”- budowa publicznych toalet nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Monika Stępień

Zadanie przewiduje budowę ładnych, nowoczesnych, funkcjonalnych i wkomponowanych w otoczenie toalet miejskich. Osobne wejście do budynku dla kobiet i mężczyzn. Kabiny w ilości 5-8 szt.

245 000 zł

4

„Summertime Tarnobrzeg”- budowa trzech drewnianych, zadaszonych wiat turystyczno- rekreacyjnych nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Monika Stępień

Zadanie przewiduje budowę wiat turystyczno- rekreacyjnych w celu podniesienia komfortu zatrzymującym się turystom, plażowiczom, spacerowiczom na terenie Jeziora Tarnobrzeskiego. Wiaty turystyczno- rekreacyjne ze stołami i ławkami dadzą możliwość schronienia się i odpoczynku nad wodą w pięknej scenerii Jeziora Tarnobrzeskiego nie tylko w okresie wakacyjnym.

96 000 zł

5

Uzupełnienie ciągu pieszo- rowerowego do Jeziora Tarnobrzeskiego

Anna Pekar

Zadanie przewiduje uzupełnienie istniejącej ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż Wisłostrady o brakującą część łączącą Wisłostradę z terenami nad Jeziorem Tarnobrzeskim na długości 75 m i szerokości ok. 2m kostką brukową. Działania te znacznie podniosą atrakcyjność ścieżki rowerowej i zapewnią poprawę bezpieczeństwa jej użytkowników.

40 000 zł

obywatelski

1 Comment

  1. Hala

    Czy przy okazji projektu budowy toalet nie powinno się pomysleć o kilku usytuowanych wzdłuż plaży przebieralniach? Czy plażowicze muszą zmieniać stroje zawinięci w ręczniki?
    Może warto rozważyć propozycję?

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *