Festiwal S-16 wystartował!

Z głośnymi bębnami, zapachem siarki, ogniem i mocną dawką adrenaliny dla odważnych – dziś od samego rana nad Jeziorem Tarnobrzeskim wystartował po raz pierwszy w historii Festiwal S-16, czyli święto Siarki, Ognia i Bębnów!

Już od samego rana wiele się dzieje nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Na miłośników mocnych wrażeń czeka prawdziwa ludzka proca, dzięki której można poszybować nad ziemią na dobrych kilkanaście metrów. Na głodnych czekają smakowite kąski z różnych stron świata. Jest strefa ruchu, eksperymentów, dźwięku czy wody. Do zabawy zagrzewają gorące rytmy wystukiwane na instrumentach etnicznych. Wieczorem na scenie zagoszczą muzyczni mistrzowie tej sztuki. Nie zabraknie też pokazów teatru ognia.

Rano w ramach festiwalu S-16 zorganizowano nad jeziorem II Otwarte Tarnobrzeskie Mistrzostwa Nordic Walking, a w Marinie konferencję pt. „Siarka wczoraj, dziś i jutro” podczas, której powspominano historię tarnobrzeskiej Siarki, a także dyskutowano nad tym, jak można wykorzystać siarkę w celach leczniczych.

Festiwal S-16 nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbywa się po raz pierwszy. Organizatorem imprezy jest Prezydent Miasta Tarnobrzega. Festiwal potrwa dwa dni, 23-24 lipca.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *