Pokazy teatrów ognia, bicie rekordu Guinness’a i koncert Leszka Możdżera nad jeziorem!

Niespełna tydzień pozostał do rozpoczęcia pierwszej edycji Festiwalu Siarki, Ognia i Bębnów S16 nad Jeziorem Tarnobrzeskim! Zapraszamy do zapoznania się z treścią oficjalnej zapowiedzi tej imprezy, przygotowanej przez jej organizatora, a więc tarnobrzeski magistrat. 

S16 Festival Siarki, Ognia i Bębnów to święto cudnej muzyki, brzmiącej w niezmiernie urokliwych okolicznościach przyrody: w plenerze Jeziora Tarnobrzeskiego. Dwa dni (23-24 lipca) pozaprzestrzennej i ponadczasowej Sztuki. Dni wirującego malowniczo ognia, odbijającego się w tafli jeziora.

W programie: OGIEŃ!

Na scenie, na plazy, gdziekolwiek tylko się da zaprezentują się grupy tworzące ogniowe show. JO ART SHOW, AMATUM TEATR OGNIA I ŚWIATŁA, BANDIT QUEEN CIRCUS, FIRE DANCE CREW, TEATR AVATAR, TEATR LOS FUEGOS, TEATR TAŃCA I RUCHU Z OGNIEM MANTIKORA i inni udowodnią, że machanie ogniem jest sztuką.

Dla ciekawych bliższym spotkaniom z ogniem dostępne będą warsztaty: chodzenia po ogniu, połykania ognia, tańca z ogniem.

s16 (2)

….BĘBNY

Na naszej scenie wystąpi wiele grup z szeroko rozumianego nurtu etno, z bębnami w roli głównej: SŁOMA/ D’ROOTS BROTHERS, STUDIUM INSTRUMENTÓW ETNICZNYCH, MORIBAYASSA, DRUM WORK, SANGO, FOLIBA, CBB ENSEMBLE, TIRIBA i inni. Zagra także reagge TABU. Nie zabraknie też kubańskich dźwięków od JOSE TORRES I HAVANA DREAMS, brazylijskich od SEREIA DE VARSOVIA,

Ukoronowaniem festiwalu będą występy: najlepszej basistki polskiej młodego pokolenia, wschodzącej gwiazdy młodego pokolenia KINGI GŁYK oraz debiutującego właśnie trio złożonego ze światowej klasy pianisty LESZKA MOŻDŻERA, znakomitego basisty DIETERA ILGA oraz wspaniałego perkusisty ERICA ALLENA.

s16 (5)

Każdy gość wydarzenia będzie mógł wziąć udział w wielu warsztatach bębniarskich, warsztatach śpiewu intuicyjnego i pieśni etnicznych, w kiermaszu instrumentów wszelakich, warsztatach rytmiczno-bębniarskich dla dzieci rozbudowanych m.in. o malowanie ciała w etno wzory, robienie eko instrumentów. Nie zabraknie także warsztatów tańca afrykańskiego z akompaniamentem bębnów na żywo. Spróbujemy także bić Rekord Guinnessa w łańcuchu osób grających jednocześnie na bębnach rękami.

s16 (4)

….SIARKA

„S” – symbol siarki, 16 – liczba atomowa siarki. Od siarki w Tarnobrzegu wszystko się zaczęło. Od l. 50-tych, kiedy odkryto złoża siarki, przez kolejne 30 lat rozwoju przemysłu siarkowego, z małego, kilkutysięcznego miasta, Tarnobrzeg wyrósł na liczącą 50 tysięcy mieszkańców potęgę: stolicę województwa tarnobrzeskiego. Gdy wydobycie siarki przestało być opłacalne, Kopalnię Siarki „Machów” zamknięto, a miejsce dawnego wyrobiska zalano wodą, w ramach budowy wielkiego akwenu wodnego. Tym samym miasteczko, z miejsca typowo przemysłowego, poczęło ewoluować w kierunku nowoczesnego ośrodka miejskiego, z ambicjami turystycznymi i dużym potencjałem gospodarczym. I Jeziorem Tarnobrzeskim, jako rozpoznawalnym punktem na turystycznej mapie kraju.

Pozostałością po kopalni są występujące liczni na tym terenie wody siarczkowe. Dzięki nim mieszkanki Tarnobrzega żyją najdłużej w kraju (panowie zajmuje pozapodiumową, czwartą lokatę w kraju). Ponadto w Tarnobrzegu jest jedyne na świecie Muzeum Przemysłu Siarkowego!

DLA KAŻDEGO COŚ NIESAMOWITEGO

Ponieważ nasz festiwal swoją mocą obejmie wszystkie żywioły, na ziemi będą koncerty i pokazy, na wodzie zagoszczą m.in. Siarkowe Regaty i fly boardy, ogień będzie rządził późnymi wieczorami i nocami, a powietrzem zawładną drony! Amatorzy mocnych wrażeń będą mogli skorzystać z bungee, ludzkiej procy, najdłuższej w kraju tyrolki lub też najlepszego w tej części kraju miejsca na paintball!

Dla lubiących noclegi na łonie natury: gołe niebo. Dla tych, wolących coś nad głową: pole namiotowe.
ZAPRASZAAAAAAAAAAAAMY
www.s16.tarnobrzeg.pl

Kontakt do organizatorów: tel. 571 313 710, mail: rzecznik@um.tarnobrzeg.pl

s16 (3)

2 Comments

  1. Fazzi

    Gdzie będą te drony? W jakich godzinach? Jest jakiś time table?

    Reply
  2. JOANNA

    :)) mamy nadzięję że do zobaczenia ! Pozdrawiamy, Ekipa JO ART SHOW~:) http://joartshow.eu/pokazy-ogniowe-fireshow/

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *