Kukurydziny labirynt w Kurozwękach już otwarty! [W OKOLICY]

Od 16 lipca można odwiedzać labirynt z kukurydzy przy Pałacu w Kurozwękach, koło Staszowa. W tym roku mija już 10 lat od kiedy można tam podziwiać tego typu atrakcję! 

Duży labirynt nawiązujący do twórczości H. Sienkiewicza, wykonany jest na polu obsianym kukurydzą. Każdy gość, który zdecyduje się pokonać labirynt, otrzyma plan i krzyżówkę z pytaniami. Pytania będą dotyczyć życiorysu Henryka Sienkiewicza. Aby nie było zbyt trudno, przed wejściem do labiryntu będzie znajdowała się plansza z najważniejszymi faktami z życia wybitnego polskiego pisarza.

Labirynt z kukurydzy znajduje się na polu o powierzchni 4,5 ha.2 Najkrótsza trasa przechodząca przez wszystkie punkty krzyżówki ma 2 km i 62 m, a długość wszystkich ścieżek wynosi 3 km i 717 m.

labirynt

Kukurydziany labirynt sąsiaduje z 2 innymi labiryntami – z buku i konopi.

Mały labirynt z roślin konopi włóknistej ma kształt logo firmy Hempflax . Obydwa labirynty będą połączone wspólnym wejściem, a ceny biletów będą następujące:  normalny 6 zł, ulgowy dla dzieci 4 zł.

labirynt3

Trzeci labirynt bukowy czynny jest w okresie od maja do połowy października. Labirynt został zasadzony w roku 2003, i dopiero w 2015 roku, po 12 latach udostępniony dla turystów. Zapraszamy do niego głównie dzieci, ponieważ jest za niski dla dorosłych. Cena za wstęp do labiryntu bukowego wynosi 3 zł.

labirynt2

Źródło: www.kurozweki.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *