Bass Test Before S16 Festiwal nad Jeziorem Tarnobrzeskim

15 lipca nad Jezioro Tarnobrzeskie zawita ekipa dolnśląskiego netlabelu oraz kolektywu selektorskiego PAPROOTA.ORG na swoiste lounch party przed zaplanowanym tydzień festiwalem S16 czyli Festiwalem Siarki, Ognia i Bębnów. Przywiozą oni ze sobą swoją potężną, własnoręcznie zbudowaną ścianę nagłośnienia i jako Paproota.org Sound System zaprezentują net labelową – digital dubową selekcję z całego świata w której wyszukiwaniu i kolekcjonowaniu są specjalistami.

13557746_1014427051959633_228083199502177250_n

Start – godzina 20. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/events/… A oto jak zostali opisani przez BassCamp Festiwal:
„Dusza to pochodzący z Bogatyni entuzjasta basu, który dał się poznać głównie jako wokalista dubowego projektu Jabbadub. Aktywnie kreuje alternatywną dubową scenę na Dolnym Śląsku: prowadzi audycję Afriko w lokalnym Artradiu, współtworzy internetowe wydawnictwo Paproota.org i własnoręcznie złożony sound system działający pod szyldem tego netlabelu. Jako dj grywa cyfrowe produkcje w klimatach szeroko rozumianego digitalnego dubu i dubstepu które podaje w rytmicznym miksie.

http://www.paproota.org/
http://www.soundcloud.com/pap-ss
http://www.facebook.com/onairafriko

V-tek, czyli Wiktor Bar ze stołecznego Kluczborka, to fascynat cyfrowych brzmień oraz mecenas kultury free dubów. Jako promotor muzyki netlabelowej jest członkiem paproota.org sound.systemu oraz założycielem kanału YT Free Dub Connection, gdzie udostępnia wypusty z najrozmaitszych darmowych wytwórni dubowych. Należy także do szerokiego grona organizatorów dolnośląskich Dubivali oraz współtworzy cykl imprez GoodBass. Ze stanowiska didżejskiego proponuje stylową mieszankę zawsze wyrafinowanych produkcji.

https://soundcloud.com/witekdnb/
https://www.youtube.com/channel/UCdCMNhIAuW8yDbSc1Xkf2ig/”

Drugim Headlinerem wydarzenia będzie Dubseed
Dubseed to dj i promotor, oraz organizator cyklu imprez „Dub Temple”. Od wielu lat silnie zaangażowany w krakowska scene reggae dub, gdzie zdołał wyrobić sobie silną markę oraz zyskać stałą publiczność. Jak do tej pory udało mu się ściągnąc do Krakowa i gościć na swoich sesjach dziesiątki czołowych producentów i soundsystemów z zagranicy oraz praktycznie całą polską czołówkę artystów związanych ze sceną dub. Od dłuższego czasu konsekwentnie rozbudowuje swój zestaw nagłośnienia – obecnie moc soundsystemu to 32kW RMS – w mysl maksymy : Dubwise no compromise! Jednakże w Tarnobrzegu wystąpi z selekcją djską .Prezentowane przez niego sety to głównie mieszanka UK dubu oraz dubstepu w medytacyjnym dubowym klimacie. Większość jego muzycznej drogi związana jest z reggae dubem, fascynacją dubowym brzmieniem UK Roots cyfrowym dubem z Francji oraz europejską sceną sound systemową.
https://www.facebook.com/dubtemplekrakow/
https://www.facebook.com/DubseedSoundSystem/?fref=ts

Roots Digital Sound System ( Dub / Rzeszów)
Czyli Karol Kuźniar – na co dzień miłośnik płyt winylowych, pogłosów i syren.
Pasjonata niskich basowych częstotliwości, oraz kombinacji wplatania techniki dubowej w różne style muzyczne. W swoich setach głównie zawiera nowoczesne brzmienie dub, stepper, dub&bass ale słychać też u niego Jamajskie smaki rootsowego brzmienia. Twórca pierwszego w Rzeszowie 10kw Soundsystemu. Współtworzył razem z Dubtwice cykl imprez Kuchnia Jamajska, zwykle odbywajacych sie w rzeszowskim klubie Vinyl. Współpracował z takimi składami jak Pitz i Telepatyna. Na co dzień muzyk zespołu Wadada. Na imprezie wspomagany będzie przez perkusionalistę i trębacza Maćka Mikłasza regularnego muzyka Leśna Kwartet.
https://www.facebook.com/Roots-Digital-Sound-System-487161244780029/
Wsparcie lokalne zapewnią Rapadub Soundsystem wraz z gosciem specjalnym w osobie Daddy-ego Bozo (Jam Vibez ; Rap-a-dub).

2 Comments

 1. Ewe

  A o której?

  Reply
  1. Admin (Post author)

   O 20. Już dodaliśmy godzinę. Dzięki!

   Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *