W niedzielę piąty Maraton Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie. Trwają zapisy!

W niedzielę 12 czerwca rozegrana zostanie kolejna edycja Maratonu Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie. Biegacze będą rywalizować na trzech dystansach – maratonu, półmaratonu i ćwierćmaratonu. 

Trasa maratonu to cztery okrążeni Jeziora Tarnobrzeskiego – na dystansie 42,195 km, półmaratonu: 21 km (2 okrążenia), a ćwierćmaraton 10,6 km (1 okrążenie). Start biegu zaplanowano na godz. 9:00. Zawodnicy muszą zgłosić się do punktu startowego odpowiednio wcześniej: od 8:30 do 8:40 – po wcześniejszej weryfikacji w Biurze Maratonu, które czynne będzie od godziny 7:00.

Zawodników obowiązuje limit czasu 6 godzin. Niezmieszczenie się w limicie czasu obliguje zawodnika do przerwania biegu i zejścia z trasy. Zawodnicy, którzy nie dobiegną do mety do godziny 15:00 nie zostają sklasyfikowani.

Zgłoszenie elektroniczne poprzez Formularz na stronie https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2360. Ostateczny termin zgłoszeń elektronicznych: 09.06.2015 r. Istnieje możliwość zarejestrowania się w dniu zawodów – organizator zastrzega sobie ograniczoną ilość miejsc. Koszt opłaty startowej (płatne przelewem/ przekazem do 09.06.2016 r.): Maraton – 40 zł, Półmaraton – 30 zł, Ćwierćmaraton – 20 zł. Koszt opłaty startowej w dniu imprezy: Maraton – 60 zł, Półmaraton – 40 zł, Ćwierćmaraton – 30 zł.

Uczestnikiem biegu może zostać każda osoba, która do dnia 12 czerwca 2016 roku ukończy 18 lat życia. Warunkiem udziału w Maratonie jest przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do udziału w biegu maratońskim lub własnoręcznie złożenie podpisu pod oświadczeniem o zdolności do udziału w biegu maratońskim na własną odpowiedzialność. Wszyscy zawodnicy biorący udział w biegach muszą zostać zweryfikowani w Biurze Zawodów. Zawodnik musi posiadać podczas weryfikacji dowód tożsamości lub paszport celem kontroli daty urodzenia.

Celem imprezy jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej oraz promocja Tarnobrzega i Jeziora Tarnobrzeskiego. Jej organizatorami są: Miasto Tarnobrzeg i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Alfreda Freyera, a także Fitness Authority, oficjalny dystrybutor marki Vitarade, Klub Biegacza „WITAR” Tarnobrzeg, Ognisko TKKF Siarka Tarnobrzeg, Kopalnia Siarki „Machów”  i Stowarzyszenie „Integracja” Tarnobrzeg.

maraton-jezioro-28

maraton-jezioro-25


baner sadrakula pho

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *