Piastowski gród zawita do Tarnobrzega [MIASTO]

Na terenie parku przy Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu przez tydzień będzie funkcjonować Piastowski Gród. Wydarzenie zostanie przygotowane z okazji obchodów 1050-lecia Państwa Polskiego.

Piastowski gród będzie stacjonować przy Zamku Dzikowskim od 6 do 12 czerwca. Wśród atrakcji, które będą tam czekać na zwiedzających będzie między innymi:

– namiot woja – rekonstrukcja namiotu drużynnika piastowskiego z wyposażeniem

– zbrojownia z replikami broni, pancerzy oraz strojów średniowiecznych, które będzie można przymierzać, pozować do zdjęć

– namiot szlachecki z replikami broni z czasów 16 i 17 wieku oraz historycznymi strojami codziennymi, wojennymi i dworskimi z tej epoki

– strzelnica łucznicza – pod nadzorem instruktora będzie można sprawdzić swą celność

– targowisko ze średniowiecznymi kramami z pamiątkami, rękodziełem, zabawkami oraz jadłem

W grodzie odbywać się będą pokazy walk wojów i rycerzy piastowskich, inscenizacje historyczne, lekcje szermierki, pokazy kuglarstwa, koncerty muzyki dawnej oraz warsztaty i pokazy tańców dawnych, także tańca z ogniem. Nie zabraknie też warsztatów rzemieślniczych. Będzie można poznać tajniki tkactwa, garncarstwa, snycerstwa i kowalstwa.

Pierwszego dnia program będzie realizowany w godz. 12-18, od 7 do 10 czerwca w godzinach 8.30-16. Z kolei dwa ostatnie dni, 11 i 12 czerwca, w godzinach 12–18. 12 czerwca – wyjątkowo – Piastowski Gród przeniesie się na tereny zielone nad Wisłą, gdzie zorganizowany zostanie Koncert Charytatywny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *