W niedzielę nad jeziorem pokazy strzelania z japońskich łuków!

W niedzielę 3 kwietnia nad Jeziorem Tarnobrzeskim będzie można obejrzeć pokazy strzelania z japońskiego łuku myśliwskiego i bojowego.

Impreza, której organizatorem jest grupa rekonstrukcyjna Katana Tarnobrzeg trwać będzie od godziny 10 do 13 na terenie Mariny. W planach jest także pokaz walki w zbrojach do kendo. Nad jeziorem swoje umiejętności prezentować będzie także zaprzyjaźniona grupa ze szkoły walki miecza japońskiego z Krakowa.

Członkowie Katany Tarnobrzeg na swojej stronie internetowej – www.katanatarnobrzeg.pl – piszą o sobie tak:

„Jesteśmy rozwijającą się  grupą fascynatów wschodnich sztuk walk, dokładnie specjalizujemy się w kulturze samurajów, z racji tego że  trenujemy aikido w tarnobrzeskim Klubie AIKIKAI Tarnobrzeg. Wieloletnie treningi dały nam podstawy władania bronią samurajów, kataną, oraz innymi rodzajami broni z tamtej epoki. Staramy się doskonalić te umiejętności dalej po za zwykłymi zajęciami w klubie aikido, jest to swego rodzaju „droga” którą obraliśmy by rozwijać naszą pasję.

Staramy się oddać klimat okresu historycznego  połowa XVIII, „Epoka EDO” czyli czas, w którym wielkie bitwy wojny domowej ucichły i samuraje stracili szansę wykazania się w bitwach, nastał pokój w którym nie potrafili się odnaleźć, wędrując od pana do pana szukali pracy jako ochrona, lub najmowali się do „mokrej roboty”, nastał czas  krwawych pojedynków, w ten sposób udowadniali swoją odwagę, starając się narobić rozgłosu w około siebie. Miało im to pomóc w znalezieniu bogatego pana który zapewnił by im szlachetną służbę…”

Fot. www.katanatarnobrzeg.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *