Artur Andrus przewodnikiem po Tarnobrzegu. Film znów na antenie TVP

TVP Rozrywka w marcu i kwietniu pokaże cykl filmów „Z Andrusem po Galicji”. W rolę przewodnika po podkarpackich miastach wciela się w nim Artur Andrus, a pierwsza jego część opowiada o Tarnobrzegu.

Zdjęcia powstały latem minionego roku. Część cen nakręcono nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Tam Artur Andrus spotkał się między innymi z pracownikami Mariny, płetwonurkami i młodymi żeglarzami. Miał także okazję wybrać się w krótki rejs po akwenie. Film będzie można zobaczyć w niedzielę 6 marca o godzinie 15.30. Jego reżyserem jest Tomasz Paulukiewicz.

Zdjęcia z plan filmowego:

artur-andrus-10

artur-andrus-11

Artur Andrus: Od 1994 roku współpracuje z Polskim Radiem Program III. Współredaktor programów „Powtórka z rozrywki” oraz „Akademia rozrywki”. Gospodarz kabaretowych spotkań w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, łódzkiej „Przechowalni” i krakowskiej „Piwnicy Pod Baranami”, konferansjer, promotor wielu młodych kabaretów i zjawisk okołokabaretowych. Na jego cześć nazwano postać posterunkowego w sztuce „Trąbka dla gubernatora” kabaretu Potem. W 2003 r. razem z Andrzejem Poniedzielskim pisał dialogi i występował w drugoplanowej roli portiera w odc. 1-11 serialu Sprawa na dziś. Od 2005 roku jest stałym gościem programu publicystyczno-satyrycznego Szkło kontaktowe, nadawanego na antenie TVN24. W 2007 roku w TV Puls prowadził teleturniej „Tylko Ty”. Autor książki-zbioru piosenek i wierszy pt. „Popisuchy”, wydanej przez łódzkie wydawnictwo „Piątek Trzynastego” w grudniu 2004 roku. Natomiast w 2008 roku tygodnik „Polityka” wydał „Kolekcję polskich kabaretów”, złożoną z 15 płyt DVD z nagraniami polskich kabaretów wybranych i opatrzonych komentarzem Artura Andrusa. Wcielał się w postać Dziadka w serialu kabaretowym TVP 2 Rodzina Trendych oraz w postać Jonathana Owensa w serialu kabaretowym Spadkobiercy transmitowanym również w telewizji. Został członkiem warszawskiego Koła Towarzystwa Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej. W 2013 roku podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu poprowadził wraz z Katarzyną Kwiatkowską koncert Super Premiery. Źródło:www.pl.wikipedia.org

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *