Zjazd tarnobrzeżan nad Jeziorem Tarnobrzeskim?

W głowie byłego posła Mirosława Pluty zrodził się ciekawy pomysł. Chciałby on w niedalekiej przyszłości zorganizować nad Jeziorem Tarnobrzeskim „Zjazd wszystkich tarnobrzeżan”.

Oczywiście nie chodzi tutaj o ściągnięcie nad jezioro tych, którzy na co dzień mieszkają w Tarnobrzegu, ale przede wszystkim tych, którzy stąd pochodzą, a los rozsiał ich po całej Polsce i świecie. Ideą tego przedsięwzięcia jest pokazanie pokazanie im jak bardzo miasto zmieniło się choćby w ciągu ostatnich kilku lat. A przecież nie tak dawno temu Jezioro Tarnobrzeskie było zamknięte dla ludzi nie będących pracownikami kopalni, na miejscu której powstało, a Zamek Dzikowski był niszczejącą, zaniedbaną budowlą. Jeszcze wcześniej na miejscu akwenu było gigantyczne pokopalniane wyrobisko, a Plac Bartosza Głowackiego nie był placem… I tak dalej.

Warto zaznaczyć, że nie jest to nowy pomysł, bo tego typu imprezy odbywają się choćby w Zduńskiej Woli – pod nazwą „Światowy Zjazd Zduńskowolan”, czy Suchatówce – pod hasłem „Tutaj są nasze korzenie”. A także w wielu innych miastach i miasteczkach na całym świecie.

Miałaby to być jedna z inicjatyw, które M. Pluta chce organizować w ramach działalności stowarzyszenie „Tarnobrzeżanie.pl”, które niebawem ma zostać powołane do życia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *