Wody siarczkowe o właściwościach leczniczych w okolicy Jeziora Tarnobrzeskiego. Państwowy Instytut Geologiczny potwierdza!

Badania prowadzone przez Państwowy Instytut Geologiczny potwierdziły, że w Tarnobrzegu występują wody siarczkowe. Co więcej! Właściwościami są zbliżone do tych występujących w uzdrowisku Busko-Zdrój!

A analizy przygotowanej przez Instytut wynika, że wody siarczkowe – których największe złoża znajdują się pomiędzy centrum miasta i jeziorem – mogą być wykorzystywane  w balneoterapii i będą pomocne w leczeniu wielu schorzeń. Tarnobrzeski radny Witold Zych, który doprowadził do powstania tej analizy przekonuje, że miasto powinno jeszcze w tym roku znaleźć pieniądze na wykonanie odwiertu i ujęcia tych wód. Co dalej? tego na razie nie wiadomo. W grę wchodzi budowa basenów do kąpieli w wodach siarczkowych, a nawet sanatorium, w którym byłyby one wykorzystywane. Szerzej na ten temat można przeczytać w najnowszym numerze Tygodnika Nadwiślańskiego, którym w kioskach będzie w czwartek, w tekście pod tytułem „Tarnobrzeg… Zdrój?”. Tutaj możecie przeczytać jego fragment: http://tyna.info.pl/tarnobrzeg-zdroj/

1 Comment

  1. ABC

    Tarnobrzeg Zdrój?

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *