Defibrylator na stałe nad jeziorem? Zdecydują tarnobrzeżanie….

Tylko jeden projekt z trzydziestu trzech zgłoszonych do tegorocznej edycji tarnobrzeskiego budżetu obywatelskiego bezpośrednio dotyczy jeziora. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa poprzez rozmieszczenie na terenie miasta – w tym nad akwenem – czternastu defibrylatorów.

Projekt o nazwie „Bezpieczne Serce w Tarnobrzegu” został zgłoszony przez Zarząd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Zakłada zakup defibrylatorów AED i rozmieszczenie ich w miejscach ogólnie dostępnych przez 24 na dobę na terenie całego miasta. Osiem urządzeń miałoby znaleźć się na osiedlach wiejskich terenie jednostek OSP, a pozostałe sześć miedzy innymi na terenie Urzędu Miasta, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Projekt zakłada także zakup jednego defibrylatora ćwiczebnego oraz przeszkolenie około 150 osób z zasad jego użycia.

Czym jest defibrylator? Jest to urządzenie, które po podłączeniu elektrod do klatki piersiowej osoby poszkodowanej analizuje rytm pracy serca i określa czy wymaga ono defibrylacji, czyli zabiegu polegającego na zastosowaniu impulsu elektrycznego do przywrócenia akcji.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *