Nad brzegiem jeziora powstaje nowa baza ratowników

Nad brzegiem Jeziora Tarnobrzeskiego obok kanału, którym woda odprowadzana jest z niego do Wisły trwa budowa nowej bazy ratowników. Nie buduje jej jednak tutejszy WOPR. 

W urzędzie miasta poinformowano nas, że teren ten użyczono  Stowarzyszeniu Rozwoju Sportu i Kultury Fizycznej w Nowym Targu. Jego prezes Marek Jasiński jest jednocześnie prezesem Wodnego Pogotowia Ratunkowego – nowej organizacji będącej konkurencją dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Założyli ją instruktorzy WOPR niezadowoleni z tego jak działa instytucja. M. Jasiński zapowiada, że WPR będzie prowadzić szkolenia, a także zatrudniać ratowników na etatach.

WPR buduje bazę za własne pieniądze. W niedalekiej przyszłości organizacja ta chce wystąpić do władz samorządowych o dofinansowanie jej działalności w okresie letnim. Obecnie organizacja ma 11 baz ratowniczych w Polsce, czuwa także nad bezpieczeństwem na basenach. Zatrudnia na etatach około 200 ratowników.

1 Comment

  1. djasiek573

    Ile zapłacił i komu za działkę?Teren użyczono..Hmmm.Co to za twór?To ja bym chciał,żeby mi miasto użyczyło trochę terenu pod hodowlę „pierdzioszka żółtodupnego” dla wędkarzy.Ponoć jest taki robak..Nie wiem,nie widziałem go.

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *