Imprezowy weekend w regionie – Militariada, Dni Baranowa Sandomierskiego i Truskawkowa Niedziela!

W sobotę o 15 startuje kolejna edycja Militariady czyli muzyczno-wojskowej imprezy w Nowej Dębie. Zagrają tutaj miedzy innymi Doda i Katy Ryan. Podczas Dni Baranowa Sandomierskiego będzie można zobaczyć występy zespołów Varius Manx i Baciary, a w Sandomierzu na Truskawkowej Niedzieli zagra Kult!

W Nowej Dębie będzie można podziwiać sprzęt wojskowy i pokazy grup rekonstrukcyjnych z wykorzystaniem pojazdów militarnych. W planie imprezy jest między innymi zmechanizowany dynamiczny pokaz działania plutonu rozpoznawczego w wykonaniu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, pokaz wyszkolenia plutonu szturmowego w wykonaniu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego czy pokazy walk w wykonaniu 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa – Bielska Białej. W niedzielę o godzinie 16.30 będzie można natomiast zobaczyć rekonstrukcję historyczną – pojmanie w niewolę sztabu 5. Dywizji Piechoty w trakcie Bitwy pod Budziszynem.

Militariada to także występy muzycznych gwiazd. W sobotę w Nowej Dębie będzie można zobaczyć występ Dody, a w niedzielę Kate Ryan! Oprócz nich na scenie wystąpią także: Rapadub Sound System, Luka, Leśne Ludki, Emezis, Hola Hola i Ubuntu.

plakat2015

Tegoroczne Dni Baranowa Sandomierskiego rozpoczną się w sobotę o 21 od dyskoteki pod gwiazdami. W niedzielę natomiast o godzinie 15 na scenie wystąpią uczestnicy XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej „Dziecko w Folklorze” . O 17 zagra zespół Baciary, o 18.30 wystąpi Festiwalowa grupa taneczna FLASH, o 21 Varius Manx, a o 22.30 Tancerze ognia. Imprezę zakończy kolejna dyskoteka pod gwiazdami.

plakatbaranów

 

21 czerwca na sandomierskim rynku odbywać się będzie impreza pod nazwą „Truskawkowa Niedziela”. Jej start przewidziano na godzinę 15.

Program imprezy: 15.00-17.00  – zabawa dla dzieci z Grupą Teatralną METAFORA, 15.00 – Dance For Kids – formacje taneczne, 15.20 – Sandomierskie Studio Piosenki, 15.45 – Fabryka Ruchu – formacje taneczne, 16.20 – Sandomierskie Studio Piosenki, 16.35 – PARADOC – formacje taneczne.

KONCERTY17.00 – formacja muzyczna Sando All Stars & Sandomierskie Studio Piosenki, 18.00 – Zespół  S.N.O.W,19.30: Zespół K U L T

plakat Wianki i Truskawka 2015 www550

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *